Як правильно підібрати моторне масло: який саме тип і в'язкість обрати?

Основним продуктом, який необхідно заливати у суворій відповідності до рекомендацій виробника машини, є автомобільне масло. Воно заповнює простір усередині агрегату та виконує багато функцій – забезпечує охолодження, мастило, захист від корозії, очищення. Важливо навчитися правильно підбирати моторне масло під двигун в автомобіль, враховуючи всі його особливості, а також регіональні показники довкілля.
Особливо актуальним це питання для тих, хто не обслуговується у офіційного дилера, а проводить заміну самостійно. Величезний вибір цієї продукції викликає утруднення навіть у досвідчених автовласників, але не варто її купувати та лити навмання.

Вибір автомасел онлайн


Якісний машинний продукт — той, який дозволить уникнути проблем, пов'язаних із дорогим ремонтом та стане запорукою довгої служби вузлів агрегатів. Поради та рекомендації щодо купівлі масла для мотора Вибір в машину відповідного автомобільного моторного масла багато в чому залежатиме насамперед від рекомендацій заводу. Також важливо враховувати, що для будь-якого авто в лінійці призначено свою олію ДВЗ. Його характеристики будуть обов'язково написані у посібнику з експлуатації транспортного засобу або на сайті концерну-виробника.

Щоб правильно вибрати масло в автомобільний мотор, потрібно познайомитися з основними його типами:

  • Синтетичне - відрізняється більш високими експлуатаційними властивостями, знижує витрату палива та майже не змінюється в процесі використання та в міру збільшення пробігу; напівсинтетичне співвідношення синтетики буває різним (від 50 до 70%) щодо мінеральної основи, тому необхідно ретельно вивчати характеристики цього універсального продукту;
  • Мінеральне — вимагає частішої заміни, оскільки змінюється у процесі використання. Синтетика сприяє зниженню викидів в атмосферу, поліпшенню пускових властивостей авто, проте має високу вартість.

Мінеральне приваблює низькою вартістю, але підходить не всім типам двигуна.
Незалежно від бюджету, краще заздалегідь зрозуміти які цілі має власник — надійна робота машини чи економія, з усіма негативними наслідками. Який тип автомобільної олії добре вибирати для авто Дізнатися, який тип моторного масла краще вибрати і як часто його заливати в дизельний двигун, щоб машина працювала без сюрпризів, допоможе тільки рекомендація від компанії-виробника. Аналогічно справи з транспортними засобами, що працюють на бензині. Вибір варто робити також, виходячи з віку транспортного засобу, його пробігу, манери водіння, необхідності проведення капремонту та інших важливих характеристик. Задумавшись про те, яке масло вибрати, можна скористатися зручним сервісом на офіційному сайті виробника машини. Подібна послуга практикується практично всіма заводами-виробниками, оскільки фахівці автоконцернів у процесі створення кожного виду двигуна тестували різні типи подібних витратних матеріалів для автомобіля, тому досконально вивчили їх особливості. Після отримання необхідної інформації важливо правильно розшифрувати, що означає маркування (літери та цифри), а також оцінити масло якогось різновиду лити в двигун машини добре і від чого краще утриматися.

Підбір для двигунів автомобілів масла зобов'язує враховувати його в'язкість і склад, важливо, щоб дані індексу не відрізнялися від рекомендацій виробника. Цей принцип працює як для дизельного двигуна, так і працюючого на бензині. Попередньо важливо вивчити характеристики транспортного засобу. Правильний вибір забезпечить безперебійну роботу двигуна та продовжить термін його служби. Перед покупкою масла з тривалим терміном експлуатації слід визначити, якщо у транспортного засобу проблеми, пов'язані з тиском, виникненням чаду або сторонніми звуками. За умови, що порушення у роботі не виявлено, слід звернути увагу на такі фактори: експлуатаційні характеристики; в'язкість; основа товару.
Деякі виробники рекомендують використовувати продукт на синтетичній основі. Інші бази можуть бути несумісні з маркою авто та його комплектацією. Така рекомендація є особливо важливою для машин, оснащених бортовим комп'ютером. Не забувайте про низькотемпературні властивості олійної рідини. Знос двигуна посідає його холодний запуск. Мінеральні продукти багато в чому поступаються синтетичним та напівсинтетичним варіантам по в'язкості та швидкості подачі.